Deltagare & resultat 2019

Här publiceras deltagare och resultat från loppet. Om du inte vill ha ditt namn publicerat här, kontakta oss. 


Deltagare & resultat 2018

 

 

Deltagare & resultat 2017

Här publiceras deltagare och resultat från loppet. Om du inte vill ha ditt namn publicerat här, kontakta oss. 

 

Deltagare & resultat 2016

Här publiceras deltagare och resultat från loppet. Om du inte vill ha ditt namn publicerat här, kontakta oss. 

Skiratlon

namn kön Nr Löpning Cykling in Cykling netto Simning in Simning netto Pl. total Pl. total (kön) Pl. löpning Pl. cykling Pl. simning
Nils Winge m 5 41:29:00 66:22:00 24:53:00 74:16:00 7:54:00 1 1 1 3 1
Jan Andersson m 2 44:13:00 71:24:00 27:11:00 80:57:00 9:33:00 2 2 2 4 3
Lucas Hodge m 7 44:47:00 69:32:00 24:45:00 83:20:00 13:48:00 3 3 3 2 10
Viktor Moberg m 10 44:54:00 72:18:00 27:24:00 83:53:00 11:35:00 4 4 4 5 6
Mattias Olsson m 8 52:34:00 76:14:00 23:40:00 85:37:00 9:23:00 5 5 9 1 2
Dennis Oskarsson m 11 48:11:00 75:59:00 27:48:00 87:37:00 11:38:00 6 6 7 6 7
Veronica Axelsson f 12 46:20:00 78:09:00 31:49:00 88:48:00 10:39:00 7 1 5 8 4
Magnus Hjälmdahl m 3 50:12:00 79:01:00 28:49:00 91:32:00 12:31:00 8 7 8 7 8
Fredrik Hellgren m 6 47:56:00   ########## 91:32:00 91:32:00 9 8 6    
Rolf Johnsson m 1 58:12:00 91:42:00 33:30:00 102:43:00 11:01:00 10 9 11 9 5
Frida Persson f 9 52:53:00 90:34:00 37:41:00 103:58:00 13:24:00 11 2 10 10 9
Jessica Berg f 4 58:21:00   ########## 111:07:00 111:07:00 12 3 12    
namn kön Nr Löpning Cykling in Cykling netto Simning in Simning netto Pl. total   Pl. löpning Pl. cykling Pl. simning

Vi hann tillbaka från OS i tid
Albert Kircher
Katja Kircher
Iaco Kircher


mix
Lag90-92 39:53:00 62:25:00 22:32:00 73:06:00 10:41:00 1   2 1 3
Fröjerums raketer
Örjan Östman
Ebba Gårdmark
Axel Gårdmark
mix Lag83-85 34:28:00 66:05:00 31:37:00 76:25:00 10:20:00 2   1 4 2
Grebo Svartåkare Team Z
Johan Zackrisson
Lisa Zackrisson
Anna Zackrisson
 
mix Lag87-89 44:03:00 75:00:00 30:57:00 85:46:00 10:46:00 3   3 3 4
Tjejligan
Sara Nyågrdhs
Therese Jomander
Marika Lund
f Lag80-82 55:25:00 84:58:00 29:33:00 95:04:00 10:06:00 4   4 2 1

Löpning

namn kön  Nr  tid         Placering total Placering kön
David Kasselstrand m 45 33:05:00         1 1
David Linnros m 35 33:41:00         2 2
Leah Bolin f 40 40:05:00         3 1
Jörgen Westin m 31 42:05:00         4 3
Christer Engström m 22 44:07:00         5 4
Johan Ågren m 20 44:50:00         6 5
Ulf Haraldsson m 38 45:07:00         7 6
Per-Axel Jonsson m 42 45:13:00         8 7
Johan Dahlberg m 36 45:58:00         9 8
Elin Haraldsson f 37 47:53:00         10 2
Karin Wiklund f 41 50:34:00         11 3
Fia Johansson f 46 51:22:00         12 4
Magnus Jomander m 26 51:34:00         13 9
Håkan Nåhdin m 34 51:59:00         14 10
Malin Westin f 30 55:57:00         15 5
Monica Wallin f 27 56:32:00         16 6
Erik Wallin m 28 56:33:00         17 11
Kristin Nåhdin f 25 57:50:00         18 7
Karolina Fyrsten f 21 58:46:00         19 8
Emma Hemmingsson Polder f 39 60:01:00         20 9
Marie Ottosson f 43 60:41:00         21 10
Jerker Sundström m 23 82:16:00         22 12
Regina Möller f 24 82:19:00         23 11

Cykling

namn kön BIB tid         Placering total Placering kön
Patrik Sandin m 69 00:22:16         1 1
Bengt Hemmingsson m 72 00:22:30         2 2
Ann Sandin f 68 00:24:49         3 1
Johan Lock  m 71 00:24:54         4 3
Filip Persson m 53 00:26:36         5 4
Märta Linnros f 73 00:34:16         6 2
Melker Fyrsten m 65 00:35:23         7 5
Marcus Fyrsten m 64 00:35:26         8 6
Lars-Eric Furutun m 58 00:39:03         9 7
Anton Borg m 66 00:40:49         10 8
Fredrik Borg m 67 00:40:54         11 9
Wilmer Persson m 51 00:44:26         12 10
Tyra Thorslund f 61 00:47:12         13 3
Jan Thorslund m 60 00:47:13         14 11
Noah Persson m 52 00:47:52         15 12
Lotta Persson f 50 00:48:09         16 4
Adrian Gustafsson m 70 00:48:10         17 13
Yen-Hua Su Peters f 57 00:53:59         18 5
Christoffer Peters m 56 00:54:03         19 14
Ann-Marie Peters f 55 00:54:09         20 6
Erik Thorslund m 63 01:02:46         21 15
Emil Thorslund m 62 01:06:09         22 16
Promenadproffs
Linda Nordwall  & Lillis Kirsh
 
Barnloppet, 350 m. Deltagare listade i anmälningsordning. Ingen tidtagning - alla vann!!
Tyra Thorslund
Bruno Thorslund
Elly Thorslund
Axel Nygårdhs
Tilda Nygårdhs
Tyra Fyrsten
Nellie Wall
Isabelle Wall
Lexie Wall
Felix Hodge
Molly Nåhdin
Oliver Hjälmdahl
Lily Westin
Rebecca Hjälmdahl
Frida Nilsson
My Wahlström
Ellen Tingfors
Emil Thorslund
Erik Thorslund
Linnea Thorslund
Lo Linnros
Björn Linnros
Vidar Linnros
Alice Haraldsson
Sara Skogh
Marcus Skog
Agnes Polder
Stina Polder
Alexander Sadat

Deltagare & resultat 2015

Löpning 11,5 km   

David Kasselstrand 42,47
Peter Eriksson 44,18
Magnus Lindström 47,27
Christer Ahlström 51,57
Albert Kircher 52,48
Albin Kornbeck 55,34
Christer Engström 57,33
Ulf Haraldsson 58,06
Jörgen Westin 58,39
Alma Nilsson Schonfeld 59,07
Martha Engström 59,39
Johan Zackrisson 61,01
Jan Andersson 62,03
Elin Haraldsson 66,11
Fia Johansson 67,01
Jenny Rodriguez 67,29
Ida Schonfeld 74,13
Peter Rodriguez 76,02
Emma Polder 85,11
Sara Wolmer 89,01


 

 Cykling 11,5 km

 


Filip Persson 33,01
Håkan Nåhdin 37,26
Arne Tusch 40,11
Malin Zackrisson 45,59
Lisa Zackrisson 46,08
Anna Zackrisson 46,13
Ulla Sandén 52,16
Johan Sandén 52,16
Jessica Berg 54,45
Christer Carlson 54,45
Lea Tusch 56,26
Kate Palmér 59,08
Ann-Marie Peters 62,29
Björn Peters 62,29
Noah Persson 63,01
Lotta Persson 63,01



 

Barnlopp 200 m. Deltagare listade i anmälningsordning. Ingen tidtagning - alla vann!!

  • Tyra Thorslund
  • Bruno Thorslund
  • Elly Thorslund
  • Agnes Polder
  • Stina Polder
  • Frida Nilsson
  • Emilia Asklöf
  • Linnéa Wolmer
  • Hugo Wolmer
  • Emma Wolmer
  • Nellie Wall
  • Alice Haraldsson
  • Tim Berg
  • Elliot Ahlström
  • Agnes Ahlström
  • Lily Westin